Голям успех за талантите на моряците. Отборът на Черно море е

...

Юношите старша възраст на Черно море вицешампион на България

Голям триумф за гениите на " моряците ".

Отборът на Черно море е вицешампион на България в Елитната група до 19 години. Официално това стана ясно след последния мач на “моряците ” с Левски, приключил 2:2 в София.

Варненци, водени от Мартин Христов, не започнаха добре дуела в столицата и позволиха гол в 15-ата минута. След 25-ата обаче “зелено-белите ” се активизираха и съумяха да изравнят в 30-ата минута посредством Иван Томов. В 40-ата минута, след страхотна четириходова композиция, минала през Денислав Славов, Иван Томов и Марин Петков, който изведе Теодор Тотев, а той с удар в близкия ъгъл направи цялостен поврат – 1:2, написа chernomorepfc.bg.

След почивката Черно море можеше да направи преднината си по-изразителна, само че Тони Иванов и Марин Петков пропуснаха да осъществят трети гол от положителни положения. Галин Григоров пък още веднъж бе на висота и записа няколко положителни намеси. В 70-ата минута обаче стражът на варненци нямаше какво да направи и Левски изравни – 2:2. До края на срещата Марин Петков пропусна положително състояние, а в 90-ата минута Берк Джевдет получи страховит пас от Николай Трифонов и стреля, само че защитник на Левски мазета от голлинията.

Така Черно море записва следващия си мощен сезон в Елитната група до 19 години. За последните няколко сезона “моряците ” на Мартин Христов станаха първенци на България и завоюваха две вицешампионски трофеи.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Берк Джевдет, Павел Труфев, Наско Янков, Стефан Димов, Берк Бейхан, Денислав Славов, Теодор Тотев, Иван Томов, Тони Иванов, Марин Петков (Ангел Дочев, Семеон Николов, Александър Иванов, Мартин Илиев, Серги Кешкерян, Жечко Йорданов, Николай Трифонов)
Източник: petel.bg